YAŞAM ALANLARINIZIN ÇATISINI KURUYORUZ

Çatı Tamiri,
Garantili & Ekonomik Çatı Tamiratı

Yaşam alanlarını kaplayan çatılar zaman içerisinde deformasyona uğramakta, döküntü, çürüme ve sızıntılara yol açar. Bu ve bunun gibi, sebeplerle çatıların onarılması gerekir. Onarılmadığı takdirde bina çürüyebilir, küf, döküntü, rutubete neden olur. Ayrıca parçalanan dökülen yerlere istenmeyen haşereler sığınabilir.

Çatı çeşitleri arasında sayabileceğimiz tüm çatılarda tamirat ve onarım işleri yapılabilir. Malzemesinin cinsine göre değiştirilmesi, onarılması mümkün olan çatılar için alanında uzman ustalardan yardım almak gerekir.

286
Tamamlanan Çatı Projesi
18
Nitelikli Çatı Ustası
14+
Çatı Yaptığımız İl Sayısı
YILDIZ ÇATI YAPI

Her türlü çatının
tamir ve bakımını
yapıyoruz

Hizmetlerimizle mülkünüzün değerini koruyacak ve arttıracak uzmanlığa sahibiz. Müşterilerimizin beklentilerini aşan kaliteli hizmetler sunmaktan gurur duyuyoruz.

Çatı Tamir Çeşitleri

Kiremit Çatı Tamiri

Özellikle tek katlı, yazlık ve villa tipi evlerde çatılar farklı kiremitten döşenir. Kiremit sağlıklı ve dayanıklı bir malzeme olmasına rağmen zamana karşı koyamayarak kırılır ve dökülür. Kiremit çatı tamirinde yetişen ustalardan yardım alındığı takdirde kırılan, dökülen kiremitler yenisi ile değiştirilir. Kiremit çatılar çok yıpranmış ise genel bir çatı tamiri yapılır.

Shingle (şıngıl) Çatı Tamiri

Farklı çatı çeşitleri arasında yer alan shingle çatının ana malzemesi poliüretan olup renk alternatifi çoktur. Dayanıklı olan bu malzeme ile kaplanan çatılarda zaman içerisinde bahsi geçen kemirilme, yıpranma, dökülme, parçalanma gibi sorunlar yaşanabilir.

Özel yapıştırıcısı ile bütün yada parça parça döşenen shingle çatı da oluşabilecek kesikler, döküntüler sökülerek yeniden değiştirilerek tamir edilebilir. Shingle çatı altına ilk işlem olan mebran üzerinde de varsa tamirat yapılır.

Membran Çatı Tamiri

Shingle çatı malzemesi ile benzerlik gösteren membran çatılarda görülebilecek en büyük sorun sızıntı olmaktadır. Pürmüz ile ısıl yöntemi uygulaması yapılır. Bu alanda profesyonel destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çatı Tamir Süreleri

Çatı tamir işleri meşakkatli bir iş olduğu için bu alanda hizmet veren firmalardan destek almak gerekir.

  • Çatı çeşitlerine göre değişkenlik gösterir.
  • Mevsimine göre değişkenlik gösterir.
  • Kısmi veya bütün tamir sürelerine göre farklılık gösterir.
  • Ustanın el becerisine göre tamir süreleri değişkenlik gösterir. Bu alanda destek verebilecek çatı tamir firmaları bulunur.

Kiremit ile döşenen çatılarda koyu turuncu, koyu kahve ve tonlarında renkler bulunurken, membran ve shıngle çatılarda renk alternatifi daha fazladır. Çatı tamiri için en doğru zaman ilkbahar aylarından mayıs ayı sonbahar aylarından da eylül ayı olmalıdır.

Çünkü bu zamanlarda yağış olmadığı gibi hava sıcaklığı da normal seyrinde olur. Uzun ömürlü bir çatı yaptırmak isteyenlerin öncelikli tercihi her zaman kiremit çatı oluyor. Çatı fiyatları tercih edilecek çatı çeşidine ve alanın büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir.

Ücretsiz Çatı Desteği İçin Bize Ulaşın

Sizden bazı bilgiler aldıktan sonra, projenizi daha ayrıntılı olarak görüşmek için size ulaşacağız.