Çatı İzolasyon

Çatı izolasyon; binalardaki en çok ısı kayıpları çatı bölgesinden olmaktadır. İyi bir izolasyondan yoksun olan çatılar, ısı kaybının yanı sıra, binaya zarar verecek su sızıntılarına da neden olmaktadır.

Firma olarak, sektördeki yılların deneyimi ile gerçekleştirdiğimiz çatı izolasyonu uygulamalarımızla, ısı kaybını önlüyor, su sızıntılarına engel oluyor ve binaların daha uzun ömürlü olmasını sağlıyoruz.

image
image

Çatı İzalasyonu Nedir?

Bina çatılarının alt kısmında bulunan yaşam alanlarındaki tavan kısımlarında oluşan ısı kaybına engel olmak için yapılan işleme çatı izolasyonu adı verilmektedir. Binaların çatıları ısıya, soğuğa ve suya karşı en hassas ve korumasız olan bölgeleridir. İzolasyonsuz çatılı binaların en üst katlarında oturanlar, yaz aylarında sıcaktan bunalırken, kış aylarında ısınmak için daha fazla enerji tüketirler.

Ayrıca, su sızıntılarından dolayı da, dairelerinin duvarlarında başta küf gibi birçok sorunla uğraşmaktadırlar. Firma olarak çatı izolasyonu konusunda, dünyada kullanılan en son teknolojiyi müşterilerimize sunmaktayız.

Kullandığımız malzemenin kalitesi ve ustalarımızın tecrübesi sayesinde, söz konusu sorunların bina sakinlerinin hayatından tamamen çıkmasını sağlıyoruz. Garantili olarak verdiğimiz hizmetler sayesinde, uygulama yaptığımız çatılar çok uzun süreler binalara en üst seviyede koruma sağlamaktadır.

Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Çatı izolasyonu, adından da anlaşılacağı gibi bir yalıtım uygulama işlemidir. çatı izolasyonu yükseltilmiş çatılar ile düz çatılar için iki ayrı yöntemle uygulanmaktadır.

Firma olarak her iki çatı çeşidine de uygun izolasyon yapmaktayız. Üzerinde kiremit veya shingle gibi malzemeler bulunmayan çatılar, doğanın olumsuz koşullarından en fazla etkilenen çatılardır. Bu çatıların keşfini yaptıktan sonra, varsa öncelikle çatlakların onarımlarını yapıyor ve en alt kısma şap uygulaması yapmaktayız.

Daha sonra açık alanlar için kullanılan en dayanıklı izolasyon malzemelerini döşüyor ve en üst kısma pürüzsüz bir şap uygulaması daha yapıyoruz. Bu tip çatılar üzerinde sürekli yürünüyorsa, levha şeklinde olan ve basınca dayanıklı izolasyon malzemelerini kullanmaktayız.

Üzeri korumalı olan çatılarda ise, öncelikle varsa koruma malzemelerinde oluşan sorunları gideriyoruz. Daha sonra bölgenin hava şartlarına uygun kalınlıkta membranları kiremitlerin alt kısmına yerleştirerek sabitliyor ve yağmur sularının alt kısma geçmesine engel oluyoruz.

Çatının zemin kısmında gerekli onarımları yaptıktan sonra, alüminyum kaplı izolasyon malzemelerimiz ile zemini tamamen kaplıyoruz. Ayrıca çatılardaki baca dipleri ile saçak diplerini de özel malzemelerle su geçirmez hale getiriyoruz. Kullandığımız tüm malzemeler ısıya dayanıklı, alev almayan ve çevre dostu maddelerden üretilmiş, TSE belgesine sahip ürünlerdir.

Çatı İzolasyonu Yararları Nelerdir?

Çatı izolasyonunun bina ve bina sakinleri için çok önemli yararları bulunmaktadır. Firma olarak bu kapsamda sağladığımız yararları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Isı kaybının önlenmesi ile enerjiye ödenen masraflardan % 60’a yakın tasarruf sağlanır
  • Sıcak havalarda, ısının daire sakinlerini etkilememesinden soğutma giderlerinden tasarruf sağlar
  • Dış ortam seslerini engeller ve daha konforlu bir yaşam sağlanır
  • Su sızıntılarını ve nemlenmeyi önler

Bu faydaların yanı sıra, binanın çatıdan gelen yağmur suları ile zarar görmesini engelleyerek, kullanım ömürlerinin artmasını da sağlamaktayız.