Çatı Aktarma Hizmeti

Çatı aktarma, özellikle kiremit çatıların periyodik olarak aktarılması gerekir. Yağmur, kar, fırtına, deprem gibi doğa olaylarından en çok etkilenen bina bölümü olan çatılarda zaman içinde yıpranmalar ve hasarlar ortaya çıkabilir.

Böyle durumlarda çatıdaki kiremitlerin elden geçirilerek hasarlı olanların yenilenmesi, kiremitlerin altındaki metal ve ahşap yapıların kontrol edilip temizlenmesi işlemlerine çatı aktarma denir.

image
image

Çatı Aktarma Nedir?

Çatı aktarma işlemleri kiremit çatılarda yapılır. Doğa olaylarından ve üzerine çıkılmasından dolayı işlevini gereğince yerine getiremez hale gelen kiremitler su geçirmeye başlar.

Kiremitlerin altına sızan su çatı döşemesini ve taşıyıcı elemanlarına zarar verir. Bu nedenle çatıların eskisi gibi işlevini yerine getirmesini sağlamak gerekir. Bu amaçla yapılan kiremitlerin, omuz mahyalarının ve diğer çatı elemanlarının yenilenmesi, bacaların elden geçirilmesi işlemlerine çatı aktarma denir.

Çatı aktarma işlemlerinin profesyonel ekipler tarafından yapılmasında fayda vardır. Alanında tecrübeli ve eğitimli çalışanlarımızla, kaliteli ürün ve hizmetlerimizle çatı aktarma gibi işlemleri başarıyla yapıyoruz. Bugüne kadar hizmet verdiğimiz müşterilerimizden gelen memnuniyet bildirimleri en kıymetli referanslarımızdır.

Çatı Aktarma Fiyatları

Firmamızın kaliteli ürün ve hizmetleri piyasaya göre uygun fiyatlarla sunulur.

Müşteri memnuniyetine verilen önem bu özelliğin başlıca sebebidir. Ekiplerimiz işe başlamadan önce ücretsiz olarak aktarma yapılacak çatıda keşif yapar. Çatının özelliklerine ve büyüklüğüne göre net bir fiyat verilebilir. Fiyat teklifi almak için firmamızın yetkilileri ile iletişime geçilerek keşif günü alınabilir.

Çatı Aktarma Nasıl Yapılır?

Ekiplerimiz çatı aktarma konusunda müşterilerimizden gelen talepleri öncelikle ücretsiz keşif hizmetiyle yerinde değerlendirir. Yapılacak işin özelliklerine göre bir fiyat teklifi yapılır ve anlaşma sağlanması halinde çalışmalara başlanır.

Çatı aktarma işlemleri şu aşamaları içerir:

  • Kiremitlerin ve omuz mahyalarının kontrol edilerek yapılacak işin tespiti
  • Su yalıtım elemanlarının yenilenmesi
  • Çatı taşıyıcı elemanların elden geçirilmesi
  • Su sızıntılarının engellenmesi
  • Çatı kaplamalarının bakım ve onarımı

Firmamızın çatı aktarma hizmetlerinde çatıdaki mevcut durumda sağlam olan kiremit ve omuz mahyaları ayrılarak yeniden kullanılır. İtinayla yapılan kontrol ve kiremit söküm işlemleri sırasında iyi durumdaki malzemelere zarar verilmez. Böylece elde bulunan imkanlar değerlendirilerek maliyetin gereksiz şekilde artması engellenmiş olur. Kırık ve kullanılamayacak derecede yıpranmış kiremitler ise değiştirilir.

Yağmur ve kar sularının çatıdan kolayca tahliyesi için su yalıtım örtüsü en son teknolojiye uygun uygulamalarla yenilenir. Suyun çatıda kalmaması ve bina içine sızmaması için gerekli eğim sağlanır. Asma dereler değiştirilir.
Çatı taşıyıcı elemanları adını verdiğimiz kiremitlerin altında bulunan ahşap karkaslar da aktarma sırasında gözden geçirilir. Hasarlı olan parçalar varsa yenilenir.

Varsa bacaların ve asansör kulesi gibi bölümlerin diplerine membran döşenerek su sızma ihtimali engellenmiş olur. Son olarak kiremit ve omuz mahyaları yeniden döşenir. Ancak bundan önce kiremitlerin altına izolasyonu da sağlayacak uygun membran döşemeler yapılır.